Тема. Підсумковий урок з теми «Світлові явища»
Мета:
навчальна: узагальнити, систематизувати, скорегувати знання і вміння учнів з теми
«Світлові явища»;
розвивальна: розвивати логічне мислення, пам’ять, розумову активність, пізнавальний
інтерес, потребу в самоосвіті;
виховна: виховувати
такі людські якості як: сумлінність, здатність до переборення труднощів,
працелюбство, уміння працювати в команді.
Обладнання: проектор, картки, презентація, лінзи, окуляри, свічка, сірники, макет
дерева.
Тип уроку: урок комплексного застосування знань, умінь, навичок учнів.
Форма проведення уроку: урок – змагання («КВК»)
ХІД УРОКУ
І. Організаційний етап.
Слайд 1.
ІІ. Оголошення мети і завдань уроку. Слайд 2.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Слайд 3.
Сьогодні наш урок —
урок-змагання. Команди готові до товариської зустрічі. Бажаю всім учасникам
удачі і перемоги. Ви маєте конверт з літерами. Ваше завдання: скласти з літер
слово – це і буде назвою вашої команди.
Перший конкурс - конкурс «Розминка» Слайд 5.
Команди розгадують кросворд. Перша – отримує 1 бал.
У виділених клітинка кросворду – тема уроку. Слайд 6.
(Текст у додатках)
ІV. Узагальнення і систематизація знань. Слайд 7.
«Коментатор» - наступне завдання. Порядок виступу
визначається жеребкуванням. Слайд 8.
Команди коментують
коротке відео. Після перегляду обговорення 30 секунд. Один представник команди
коментує побачене. Правильна відповідь 1 бал. Якщо відповідь неправильна – друга команда
може прокоментувати. Слайди 9 – 12.
Наступний конкурс «Чомучка. Природа і ми». Відповідає та команда, що перша підняла руку. Правильна
відповідь 1 бал. Слайд 13.
1.
Чому
у кицьки в темряві світяться очі?
2.
Чому
рослини не рекомендують поливати у спекотний сонячний день?
3.
Чому
вдень зіниці у людини звужуються, а вночі – розширюються?
4.
Чому,
ввечері у освітленій кімнаті, ми нічого не бачимо за вікном, коли стемніє?
5.
Чому
зіниці ока людини здаються чорними?
6.
Чим
пояснити, що ми бачимо траву зеленою, рози червоними?
7.
Яка
окраска риб допомагає їм маскуватися від ворогів?
8.
Чим
пояснити райдужну окраску крилець мух, деяких метеликів, бабок?
9.
Чому
більшість тваринного світу Крайньої
Півночі білого кольору, а ті, що мають інше забарвлення, наприклад
білка, заєць, змінюють його взимку на біле?
1. Чому комахи, які живуть в полярних областях і
високогірних районах, мають темне забарвлення?
1. Чому змії легко знаходять здобич, не зважаючи на те, що у
них нічний зір не розвинутий?
1. Чому у оранжереях ростуть вічнозелені рослини; в той час
як на вулиці ще не розтаяв сніг і температура повітря нижче нуля?
V. Етап застосування знань і навичок в змінених ситуаціях.
Слайд 14.
Команди працюють індивідуально, а одночасно відбувається «Конкурс капітанів». «Ромашка» Слайд 15.
Вправа «Ромашка». (1 і 4;2 і 3)
1.
Як
за допомогою свічки визначити кількість скла у вікні. (2 бала)
2.
Як
за допомогою лінійки визначити висоту дерева
у сонячний день. (2 бала)
3.
Визначити
вид лінзи. Який дефект зору виправляє. (2 бала)
4.
Визначити
оптичну силу лінзи. (2 бала)
VІ. Підсумки уроку.
Підрахунок балів.
ТАБЛИЦЯ ДЛЯ СУДДІВ.
(у додатках)
VІІ. Домашнє завдання. Підготуватися до контрольної роботи
повторити § 9 - 16
VІІІ. Рефлексія.
Анкета
(У додатках)
Для уроку використано:
• Універсальні інтелектуальні
ігри. Урок 1. Міні журнал «Педагогічна академія Пані Софії».
•
Фізика 9. За редакцією В.Г.Бар’яхтара і С.О.Довгого.
Електронна версія.
•
Фізика в живій природі. В.М.Варікаш, Б.А.Кімбар,
І.М.Варікаш; книга для учнів; Мінськ, «Народная асвета» 1984г.
•
Відео з Інтернету.
Малюнки з Інтернету.
|
|
ДОДАТКИ.
КРОСВОРД
1.Вид лінзи.
2. Процес, внаслідок якого ми бачимо предмети, які нас оточують.
3. Лінія, вздовж якої розповсюджується світло.
4. Одиниця оптичної сили лінзи.
5. Вид лінзи.
6. Точка, в якій збираються перетинаються промені після заломлення у лінзі.
7. Один із видів проміння, воно переносить енергію.
8. Область, куди не потрапляє світло.
9. Зміна напряму поширення світла, яке переходить через межу двох
середовищ.
10. Природнє джерело «холодного»
світла.
11. Величина, обернена до фокусної відстані.
12. щ.
13. Природне світлове явище, яке можна спостерігати після дощу.
АНКЕТА
|
1
|
На уроці я працював(працювала)
|
Активно/пасивно
|
|
2
|
Своєю роботою на уроці я
|
Задоволений (задоволена)/
не задоволений (не задоволена)
|
|
3
|
Урок здався мені
|
Коротким/довгим
|
|
4
|
За урок я
|
Не втомився(не втомилась) /втомився(втомилась)
|
|
5
|
Мій настрій
|
Покращився/погіршився
|
|
6
|
Матеріал уроку був мені
|
Зрозумілим/незрозумілим;
Корисним/непотрібним
Цікавим/нудним
Легким/важким
|
|
7
|
Домашнє завдання здається мені
|
Цікавим/нецікавим
|


Комментариев нет:
Отправить комментарий